Středník 35.

Půlka července! Čas letí jak splašený. Zavařuju rybíz, cpu se malinami, začínáme mít tradiční přebytek cuket, konečně mám chuť na studené saláty a ujíždím na nektarinkách. Sirius chodí pravidelně plavat, při vycházce s ním jsme našli první letošní křemenáče a užívám si chůzi na boso.

  • konečně jsme právoplatnými vlastníky nového bytu a příslušné zahrádky
  • daří se nám hýbat se svatebními přípravami – sehnali jsme kapelu, máme oznámení, máme varhaníka, viděli jsme se s farářkou, koupila jsem si boty, pracuju na dárečcích pro svatebčany, byli jsme se podívat na prstýnky a koncem týdne vyrážím na lov šatů
  • po dlouhé covidové pauze jsme se viděli s kamarády z Nymburka, jejichž návštěva nás inspirovala k zakoupení hry Krabčáci – jednoduchá, rychlá karetní hra, ve které sbíráte hejna ptáčků.
  • také jsem po delší době pekla podle Florentýny, tentokráte drobenkovou buchtu a moc nám chutnala. Pokud máte nadbytek bobulového ovoce, zkuste ji taky. Je to rychlovka, a pokud chcete péct na celý velký plech, zvyšte množství surovin o třetinu.
  • a protože jsou prázdniny, sáhla jsem opět po Jadranské snoubence – letos už třetí a tedy poslední díl. A zrovna se mi tematicky hodí, protože hlavní hrdinka v něm chystá svatbu, akorát že pravou chorvatskou. Pro chvíle oddychu doporučuju. Dokonce i mně se, jak jí čtu, zastesklo po moři a Chorvatsku a to nejsem žádná běžná Čehinja, která musí každý rok na Makarskou nebo aspoň Istriji.

Krásné léto!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.