Středník 6.

Tento týden se nesl tak trochu na covid vlně. Studenti ke mně chodili s rouškou a poctivě si desinfikovali ruce, vyjadřovali přání, aby se jim zase nezavřela škola, že distanční výuka prostě nebyla to pravé ořechové a přáli jsme si navzájem, ať tohle zvláštní pololetí zvládneme. O víkendu se mi spustila rýma jako blázen, takže jsem si náhle začala připadat jako prašivý pes, který by se měl držet co nejdál od všech, protože co kdyby, že…

Naštěstí nás potkaly i příjemnější věci. Víkend jsme strávili v Kořenově a můžeme zkonstatovat, že houby opravdu rostou! Během chvilky v lese jsme měli plný koš hřibů a mohli se opět těšit na jejich zpracování (zoufalý smajlík). A taky jsme se prošli po naší oblíbené trase Horní Polubný – Nýčovy domky – Sedlo pod Zámky a po Knížecí zpět na Horní Polubný. Výlet na dvě hodinky poklidným tempem, včetně příležitostného sběru hub 😀 Bylo úsměvné, jak všichni, koho jsme potkali, měli nějaké improvizované zavazadlo na přepravu náhodně nalezených hřibů, které tam prostě člověk nemůže nechat!

  • pokud nevíte, co s houbami, určitě zkuste tuhle houbovou omáčku. Je to jedno z mých nejmilovanějších jídel a navíc je strašně snadná na přípravu.
  • taky mě tento týden opět dojala kolínská knihovna… a tak zase s láskou vzpomínám na knihovnu v Horních Počernicích, která je pro mě jedna z top knihoven které znám. Jestli bydlíte někde poblíž, určitě se zaregistrujte!

Hezké dozvuky léta a příjemný začátek podzimu!

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.